Kobiety coraz częściej dają sobie prawo do tego, żeby pożądać i nie wmawiać sobie, że to miłość. I żeby z tym pragnieniem podążać. (Fot. iStock)

 Jak często się kochać?

I czy jest jakaś norma, która służy naszemu zdrowiu? A może każdy ma własną i określać ją powinno jedynie nasze pragnienie? Jak poznać swój erotyczny kalendarz, mówią seksuolożki (...)

Czas ze sztuką i dla sztuki – Warsaw Gallery Weekend

Jest Noc Muzeów, kiedy ludzie zamiast spać, tylko chodzą po muzeach i jest Warsaw Gallery Weekend, kiedy zamiast siedzieć w domu wyruszają na spotkanie ze sztuką w warszawskich galeriach. W tym (...)
Katarzyna Gębarowska (po lewej) z kursantką. Podczas warsztatów opowiada o fotografii jako o sztuce i sposobie wyrażania siebie. Techniczna obsługa aparatu nie jest najważniejsza. (Fot. Łukasz Antczak/archiwum prywatne Katarzyny Gębarowskiej)

Rozwój przez sztukę – właściwe ujęcie siebie  

Dziś, gdy prawie każdy ma smartfon z aparatem, zrobić zdjęcie to żaden wyczyn. A jednak Katarzyna Gębarowska twierdzi, że fotografia jest sztuką – patrzenia na świat, ale też zaglądania (...)
Agata Bogusz ma na swoim koncie 11 rekordów Polski w swobodnym nurkowaniu (bez sprzętu). Przygotowuje się do bicia rekordu świata 131 m w konkurencji zmienny balast w ramach „Projektu 100m+”. (Fot. archiwum prywatne bohaterki)

Freediving nauczył ją odzyskiwania kontroli nad sobą, panowania nad stresem, relaksowania się.

Kiedy schodzisz pod wodę, wkraczasz w inny wymiar – bardziej intymny, wewnętrzny. Skupiasz się na sobie – mówi Agata Bogusz. W życiu i w pracy łączy elementy freedivingu, czyli nurkowania (...)

Próchnica jest groźna nie tylko dla zębów

Próchnica to nie choroba - myśli wielu z nas. Dziura w uzębieniu i tyle. Tymczasem każda nieleczona zmiana zapalna w zębie lub wokół niego to zagrożenie dla całego organizmu.  Przekona (...)